Jídelní lístek edookit

Nové výcvikové vozidlo Mercedes-Benz Atego 1224 ve škole: krok k modernizaci výuky

Střední škola v našem městě učinila významný krok k modernizaci výuky, když 24. dubna slavnostně představila nové výcvikové vozidlo Mercedes-Benz Atego 1224. Tento moderní nákladní automobil je vybaven nejnovějšími technologiemi a prvky, které žákům poskytnou možnost získat potřebné dovednosti a zkušenosti. 
Slavnostního předání se zúčastnila řada významných hostů, včetně radních Kraje Vysočina Jana Břížďaly a Karla Janouška. Za město MB přišel starosta Martin Ferdan, doprovázený vedoucím odboru dopravy Radkem Spoustou a zkušebním komisařem Bohuslavem Veverkou. Společnost Daimler Truck ČR s.r.o. zastoupil pan Ladislav Zeman. 
Po krátkém úvodním projevu měli hosté možnost prohlédnout si nový nákladní automobil a seznámit se s jeho funkcemi. Zástupce dodavatele prezentoval klíčové vlastnosti vozidla, včetně pokročilých technologií pro zvýšení bezpečnosti a účinnosti provozu. Hosté si také mohli vyzkoušet řízení vozidla nebo se nechat svézt, což pro mnohé bylo fascinující zkušeností. 
Nový nákladní automobil byl pořízen v rámci veřejné zakázky z vlastních finančních prostředků školy, přičemž celková hodnota je 2 800 tisíc korun. Ředitel školy Tomáš Dolejský uvedl, že tento krok je součástí širšího plánu modernizace školy. „Tento nákladní automobil budeme využívat nejen v autoškole, ale také při odborném výcviku automechaniků a opravářů,“ uvedl ředitel. „Nový automobil se tak stane důležitou součástí výuky a významným přínosem pro školu i žáky. Jeho pořízení představuje další krok k modernizaci vzdělávání.“ 

Odkaz na fotografie