Jídelní lístek edookit

Memorandum o spolupráci s SOŠ Trenčín

Koncem března 2023 jsme oslovili Střední odbornou školu Trenčín na Slovensku s možnou nabídkou spolupráce a partnerství.  

Po dohodě jsme dne 27. dubna 2023 vyjeli na první „seznamovací“ návštěvu do Trenčína, kde nás čekalo velmi milé přijetí. Hlavní náplní návštěvy byla prohlídka školy v doprovodu pana ředitele Ľuboše Chochlíka, při které jsme si kromě celého areálu školy prošli i pracoviště odborného výcviku.   

SOŠ Trenčín nabízí žákům nejen učební, ale i maturitní obory. V technickém studijním zaměření jsou si obě školy velmi podobné. Po diskusi jsme se shodli, že máme podobné starosti i radosti.  

Střední odborná škola Pod Sokolicami v Trenčíne vznikla v roku 1952. Prvními obory byli obráběči kovů, frézaři a zámečníci. S vývojem a potřebami současného strojírenství je škola zaměřená nejvíce na obrábění kovů, avšak v posledních letech se orientuje na moderní způsoby ve strojírenství, především v CNC obrábění, 3D tisku, elektrotechniky a laserové technologie. Škola spolupracuje s významnými domácími i zahraničními firmami, které jim umožňují moderní technologie používat.   

Toto Memorandum vyjadřuje vůli obou škol podporovat vzájemné kontakty, realizovat výměnné pobyty svých studentů a konat společné projekty. Cílem spolupráce je podpora rozvoje profesních znalostí a kompetencí žáků v odborných předmětech strojních oborů. V příštím školním roce čeká naše žáky první výměnná cesta do partnerské školy. Mezitím plánujeme návštěvy zaměstnanců obou škol. 

Všichni věříme, že se z profesionálního partnerství stane dobré přátelství s dlouhodobou spoluprací.  

Výsledky 2. kola přijímacího řízení

maturitní  obory mechanik seřizovač ZDE 

mechanik instalaterských a elektrotechnických  zařízení ZDE

 

učební obory ZDE

 

Studium na naší škole potvrdíte odevzdáním zápisového lístku