Jídelní lístek edookit

Kuchařská soutěž BernardChef

27. 2. 2023 se v Humpolci konalo finále soutěže BernardChef. Naši  školu zastupovala Martina Korešová, žačka třetího  ročníku oboru Kuchař-číšník , která byla v této soutěži nominována mezi 6 nejlepších mezinárodních soutěžících. 
Jak se jí dařilo, jaké pokrmy navrhla a co vařila z dostupných a utajených surovin? 
Martina vařila jako předkrm pečené filátko z candáta s citronovým přelivem na bulgurovém salátku s uzeným, zeleninou a výhonky a jako hlavní chod připravila vepřová líčka na kořenové zelenině a černém pivě s omáčkou, smetanou, se zkaramelizovanou kapustou a rukolou. 
Porota vyhlásila jediného vítěze, ostatní pořadí neurčila, ale detailně jednotlivé soutěžící seznámila s hodnocením jejich práce a prezentovaných pokrmů. Martina se sice prvním BernardChefem nestala, ale svým kuchařským výkonem rozhodně žádnou ostudu neudělala, jak zhodnotil šéfkuchař Bernardu Petr Šalplachta. 
Děkujeme společnosti Bernard za možnost účastnit se této soutěže, která byla realizovaná především pro podporu mladých kuchařů a vzdělávání se v gastronomii, dále děkujeme za cenné hmotné dary a především za komplexní organizaci a celkový přístup. 
Už teď se těšíme se na další ročník soutěže BernardChef a naší Martině Korešové přejeme mnoho štěstí do dalších kulinářských aktivit, co největší úspěch při závěrečné zkoušce a do osobního života jen to nejlepší.