Jídelní lístek edookit

První ročník Krajské soutěže ve svařování 15. 2. 2023

SOUTĚŽ VE SVAŘOVÁNÍ

Ve středu 15. února poměřili soutěžící z 13 středních škol své dovednosti ve svařování – praktickém, i v tom virtuálním. Účastníci 1. ročníku Krajské soutěže ve svařování, která se konala pod záštitou radního pro školství Jana Břížďaly, si pochvalovali příjemnou atmosféru a žádný z nich neodjel domů s prázdnou.

Soutěž se skládala ze tří částí a kromě praktického svařování metodou 135 nechybělo virtuální svařování na svařovacím zařízení, které pomocí počítačové grafiky věrně simuluje průběh svařování i s výsledným vyhodnocením správnosti sváru. Teoretické znalosti soutěžících prověřil připravený test z teorie svařování a bezpečnosti svařování.

Naši školu mimo soutěž reprezentovali dva žáci třetích ročníků. Radek Pisařovic z oboru Mechanik-seřizovač a Radek Venhoda z oboru Opravář zemědělských strojů. A proč mimo soutěž? Nechtěli jsme, aby si ostatní soutěžící odnášeli trpký pocit ze zvýhodnění domácích. A to by možná i nastalo, protože naši borci by v bodovaném pořadí obsadili první a druhé místo.

Odvážní soutěžící samozřejmě nepřijeli do Moravských Budějovic sami, ale s pedagogickým doprovodem. Pro zástupce škol jsme měli také připravený program, jehož součástí byla prohlídka výuky v odborném výcviku, návštěva partnerské firmy BAST s.r.o. a samozřejmostí bylo i přátelské pohoštění.

Teď už k výsledkům soutěže. Ohodnocené 1. místo vyhrál Jakub Jílek (SOŠ Nové Město na Moravě), 2. místo Lukáš Havlín (Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou) a 3. místo Adam Brukner (SOŠ Nové Město na Moravě). Na soutěž zavítali také zástupci partnerských firem, starosta města Moravské Budějovice Martin Ferdan a za zřizovatele se účastnil vedoucí oddělení Luboš Stejskal.

Díky štědrosti partnerských firem bylo opravdu oč soutěžit. Mezi cenami byla svářečka, svářečské kukly, nabíječka automobilů, magnetické úhelníky, svěrky, kleště, pracovní pomůcky a firma BAST s.r.o. poskytla kompletně připravený základní svařovací materiál. Uskutečnit tuto soutěž v takovém měřítku a s tak krásnými hmotnými cenami se nám podařilo za podpory oficiálních partnerů soutěže. Děkujeme společnostem: Alfa IN, a.s., FRONIUS Česká republika, s.r.o., BAST, s.r.o., TIRAD, s.r.o., Metalkov MB, s.r.o., Ferrum, s.r.o., KPS Metal, a.s., Ing. Pavel Pelán, s.r.o. a zkušební organizace TESYDO, s.r.o.

Děkujeme firmám a jejich zástupcům, kteří byli na soutěži přítomni.

Gratulujeme výhercům, ale také všem soutěžícím. Vyhráli jste všichni, kteří jste přišli a soutěže se zúčastnili.

Více ve FOTOGALERII  ZDE