Jídelní lístek edookit

Sanitka i příběhy z terénu. Ošetřovatelky byly na základně záchranky

Exkurze do prostor základny budějovické záchranky byla pro budoucí ošetřovatelky rozhodně přínosem. Dívky se trefily do časové mezery, kdy naštěstí nebyl výjezd. Omrkly zevnitř i sanitku. „Záchranáři jim ukázali, co nosí v kufrech a vysvětlili, proč,“ zmínila učitelka Marta Jenerálová. Budoucí zdravotnice si mohly kufry potěžkat. Dále si zkusily přístroj na měření životních funkcí. Ani ten není lehký, přičemž je nezbytnou součástí každé cesty až k pacientovi. „Žákyně si rovněž mohly testnout vakuovou dlahu i celou desku – nosítka,“ pokračovala ve výčtu kantorka. Holky pak samozřejmě zajímaly zkušenosti z praxe. Záchranáři se dostávají k ošklivě vypadajícím událostem, často mají co do činění s alkoholiky i narkomany. Zvládnou též porod v terénu. Vyprávění bylo rozhodně zajímavé.

„Velmi bychom chtěli poděkovat paní Čechové a panu Nekulovi za vstřícný a milý přístup k žačkám,“ zhodnotila návštěvu učitelka.

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina poskytuje přednemocniční neodkladnou péči prostřednictvím 30 profesionálních výjezdových skupin. Rozmístěné jsou na 21 základnách – na Třebíčsku je to krom Moravských Budějovic ještě v Třebíči, Náměšti nad Oslavou a v Jemnici.