Jídelní lístek edookit Studijní materiály

Naši kluci zaperlili při běhu

Pětkrát bedna. I tak se dá ve sportovní terminologii zhodnotit účast našich žáků na akci T – Mobile Olympijský běh. V Moravských Budějovicích se pro školy uskutečnila ve středu 8. září na hřišti pod sokolovnou. Organizaci si vzali na starost právě sokolové.

Ve středoškolské kategorii žáci 1. a 2. ročníku jsme ovládli čelo závodu. Zvítězil Dalibor Süssenbek, za ním doběhl Lukáš Dvořák a jako třetí se umístil Tomáš Brabenec. Všichni tři studují maturitní obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení.

Mezi staršími středoškoláky uspěli na druhém místě Marek Vybíral (Opravářské práce), o příčku níž skončil Lukáš Gold (Elektrikář – silnoproud). Hoši, gratulace!

Při klání, kdo dřív třikrát oběhne dráhu okolo travnatého hřiště, si zasoupeřily obě budějovické střední školy. I když - o nějaké velké soutěžení nešlo. Spíš o účast a oslavu sportu i pohybu jako takového. Což je hlavní myšlenkou akce, která je vůbec největší běžeckou událostí v České republice a tradičně se do ní v jeden den zapojují v desítkách měst a obcí tisíce běžců. „Od nás ze SŠŘS se přihlásilo třicet dobrovolníků napříč obory a jsem za to rád,“ konstatoval učitel tělocviku Jiří Zyblikiewicz.

Akcí si účastníci připomínají mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Letos se napříč celým Českem zapojilo víc jak 71 tisíc běžců.

Fotky a video si prohlédněte zde: