Jídelní lístek edookit Studijní materiály

Lůžko, které se objevilo i v bondovce. Takové teď slouží našim ošetřovatelům

Co nejvíc se přiblížit realitě ostrého provozu v nemocnici. Takový byl smysl pořídit lůžko českého výrobce LINET Group do učebny žáků oboru Ošetřovatel v naší škole. Dodání této moderní pomůcky zabezpečil v první polovině minulého roku zřizovatel Kraj Vysočina z rozhodnutí odboru školství, tehdy vedeného Janou Fialovou. Lůžko máme v inventáři již několik měsíců. A až se budoucí mladí ošetřovatelé vrátí do výuky, kantorky je naučí řadu dalších „vychytávek“, užitečných pro praxi. Na proškolení totiž aktuálně přijeli zástupci přímo LINET Group.

„Nejvíc si cením, že jsme zase o krok dál. Že našim žákům vzrostlo sebevědomí, protože mají možnost učit se na něčem, co čím dál víc ve velkém využívají nemocnice. Laikovi to možná ani nedojde, ale zdravotníci vědí, jak důležitou roli nová lůžka hrají v běžném nemocničním provozu. O jak pozitivní prvek při léčbě jde jak ve vztahu k personálu, tak k pacientovi samotnému,“ zdůraznila vedoucí oboru Ošetřovatel Gabriela Smutná.

Jak posadit kardiaka

Zdeňka Zárubová z LINET Group, původní profesí zdravotnice v pražské nemocnici, učitelkám například ukázala, jak lze lůžko snadno prodloužit, že má pojistku proti neodborné manipulaci či jak na něm vhodně posadit kardiaka. Veškeré úkony je možné dělat bez zbytečného namáhání se personálu a šetrně k pacientovi. Chce to "jen" cvik.

Okouknout lůžko se zastavila i Jana Fialová. „V posledních letech jsme touto učební pomůckou vybavili hned pět škol na Vysočině,“ poznamenala.

Ředitel školy Tomáš Dolejský je spokojený, že se novinku počátkem školního roku podařilo získat. „Pustili jsme se do postupné inovace učebních pomůcek i školních prostor. Chceme, aby výuka odpovídala realitě. Aby žáci dělali s tím, co vidí na praxi ve firmách a ve zdravotnických zařízeních a posléze coby absolventi v zaměstnání,“ dodal.

 

Věděli jste, že?

  • LINET Group vznikl v České republice, dceřinou společnost má v Německu
  • LINET Group je ve svém oboru jednička v Evropě a mezi třemi nejsilnějšími hráči ve světě, lůžka se postupně dostala do víc jak stovky zemí
  • Pozorní diváci tuto značku zahlédli například při nemocničních scénách ve vyzdvihovaném americkém seriálu z prostředí nejvyšší politiky Dům z karet nebo v bondovce Casino Royale