Jídelní lístek edookit Studijní materiály

Jsme připraveni přímo pomoci v kritické době

Naši učitelé se plně věnují distanční výuce. Škola v době nouzového stavu dokáže být nápomocná v několika dalších oblastech. 

 

Notebooky

„Městský úřad Moravské Budějovice přišel s prosbou, zda bychom i my jako organizace na území města nenašli možnost poskytnout funkční notebook pro trasování, při kterém se dohledávají kontakty lidí, u kterých se prokázal koronavirus. Radnici jsme zapůjčili pět počítačů,“ uvedl ředitel školy Tomáš Dolejský. Budějovický městský úřad dobrovolně vypomáhá hygienikům z Třebíče, kteří mají plné ruce práce. Trasování se týká regionu celého Třebíčska.

 

Žáci pro první linii

Na Střední školu řemesel a služeb Moravské Budějovice se vztahuje usnesení vlády České republiky ze dne 12. října 2020. V návaznosti na usnesení vlády ze dne 30. září 2020 ukládá pracovní povinnost po dobu nouzového stavu žákům posledních ročníků oborů, kde se připravují na nelékařské zdravotnické povolání.  U nás jde o deset mladých lidí nad 18 let z oboru Ošetřovatel, jmenný seznam už obdržel hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Tito žáci můžou být využiti v případě naléhavé potřeby v souvislosti s nákazou covid-19 při péči o pacienty v různých zdravotnických zařízeních či zařízeních sociálních služeb. Za to jim bude náležet odměna. Po dobu plnění pracovní povinnosti budou omluveni z účasti na teoretické i praktické výuce. „Vyslání těchto vytipovaných žáků koordinuje krajský krizový štáb,“ poznamenal ředitel Dolejský.

 

Ubytování dětí zdravotníků

Základní školy, kam chodí i děti zdravotníků z první linie, jsou zavřené. Aby to členy záchranných složek nenutilo zůstat doma, Kraj Vysočina na pokyn vlády zajistil péči o děti ve věku 3 až 10 let v tzv. určených školách. Jsme schopní poskytnout součinnost v situaci, kdy bude nezbytné postarat se o tyto děti přes noc nebo o víkendu. Disponujeme prostory Domova mládeže - stravu zajistí školní jídelna, péči vychovatelky domova i učitelky oboru Ošetřovatel.

 

Ochranné štíty

Stejně jako na jaře i nyní vyrábíme na 3D tiskárně ochranné štíty. Už jich máme okolo stovky. V případě potřeby budou plně k dispozici zdravotníkům i pečovatelům.  

5. 12. 2020 Den otevřených dveří živě na Facebook Live Stream. Vítejte!