Jídelní lístek edookit Studijní materiály

Nouzový stav a naše škola

Vážení žáci a rodiče, 

i Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice funguje od pondělí 5. října v souladu s Nouzovým stavem, který vyhlásila Vláda ČR na dobu třiceti dnů.

Veškeré důležité informace zveřejňujeme přímo ve školním informačním systému Edookit. Najdou je tam jak žáci, tak rodiče. Informace pravidelně aktualizujeme,“ zdůraznil ředitel školy Ing. Tomáš Dolejský.

Žáci se účastní odborného výcviku podle rozpisu v rozvrhu hodin, skupiny ho mají rozdělený do sudých a lichých týdnů. Kdo z přespolních obvykle využívá školní Domov mládeže, bydlí tam i v současnosti v týdnu praxe. Teoretickou část výuky pak žáci absolvují v distančním režimu - z domů u počítače.

„Na praxi jsou na pracovištích malé skupinky, snažíme se dodržovat předepsané rozestupy, samozřejmostí jsou roušky. Pokračuje i činnost Týmu elektromobil, který sestavuje vozidlo na elektrický pohon,“ upřesnil ředitel Ing. Dolejský.

SŠŘS oslovila všechny žáky s dotazem, zda mají počítač, na němž můžou na dálku pokračovat ve výuce. U necelé desítky chlapců a dívek se ukázalo, že je to pro ně problém. „Škola jim je schopná zapůjčit starší, ale plně funkční stolní počítače. Důležité je, aby se mohli vzdělávat bez přerušení a nebyli znevýhodnění,“ poznamenal ředitel.

Přístroje se zapůjčují tak, že zákonní zástupci podepisují smlouvu o zápůjčce.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat vedení školy, viz KONTAKTY.