Jídelní lístek edookit Studijní materiály

Vánoční dílny 2018

Tradiční vánoční dílny připravili ve školním roce 2018/2019 učitelé teoretického i praktického vyučování na čtvrteční školní den 20. 12. 2018. Snažili jsme se přijít s novými nápady, ale nezapomenout také na oblíbené a časem prověřené dílny.

Loni nově nabízená ZIMNÍ PROCHÁZKA našla tentokrát mnohem více příznivců. Skupinka fandů pohybu na čerstvém vzduchu vyrazila do města a okolí, aby prožila pár klidných chvil v předvánočním shonu a obnovila svou energii v přírodě. Nakonec si účastníci opekli buřty a spokojeni se vraceli do školy. Další aktivity se nesly v již tradičním duchu. V sokolovně proběhl mezi třídami TURNAJ VE FUTSALU. Na zimním stadionu proběhlo LEDOVÉ OSTŘÍ. Žáci za velké účasti si zabruslili, zahráli hokej. Zasportovali si za zimních podmínek.  Dílna KULITURNAJ koulela na domově mládeže, měla obrovskou účast. Zájemci mohli porovnat své síly také v ping pongu a fotbálku. DESKOVKY a jiné známé společenské hry jako Tik tak bum, kris kros a další, se hrály na učebně číslo 13. Uskutečnila  se i dílna FANTAZII SE MEZE NEKLADOU, kde si žáci mohli vyrobit vánoční dekoraci. Velký úspěch ale slaví VÁNOČNÍ ČAJOVNA. Jedná se o povídání pro všechny s čajem, kávou, cukrovím a koledami. Tradičně hojně navštěvovaná dílna POHÁDKOVÁNÍ měla také nacpáno, dokonce byla ve dvou třídách. Žáci mohli shlédnout pohádku podle svého výběru a to přece k vánoční atmosféře patří. Opět bychom chtěli poděkovat Fitness MB, které nám bezplatně poskytlo prostory pro dílnu ZOCELENÉ TĚLO. Účastníci této aktivity jsou buď pravidelní návštěvníci posilovny, kteří jsou zde jako doma, anebo žáci, kteří si posilování na posilovacích strojích přišli jenom vyzkoušet za maximální účasti. K letošní novince patří dílny na odborném výcviku za účasti učitelů-mistrů  Nabídku rozšířily dílny TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO …,kde žáci si mohli vyzkoušet výměnu kola či nasazování sněhových řetězů,  VUNĚ VANILKY, kde si přihlášená děvčata vyzkoušela pečení vánočního cukroví  pod dozorem zkušené mistrové. Dílna JEZDÍM BEZ NEHOD, byla zcela obsazena, žáci si vyzkoušeli jízdu na trenažeru osobního automobilu a dílna HOUSENKA poskytla žákům jako tréning svařování na trenažeru.

Předvánoční doba je plná těšení se na Vánoce, na prázdniny, na Silvestra, na nový rok a je určitě i vhodným časem k tomu, aby se žáci a jejich učitelé lépe poznali v neformálních situacích mimo školní lavice. Netradiční vánoční výuka vychází ze zájmu žáků a snažíme se ji připravit tak, abychom vyhověli nárokům mladé generace. Žáci si odnášejí domů diplomy nebo výsledek své tvořivé činnosti, učitelé pohled na spokojené žáky. Náklady spojené s netradiční vánoční výukou jsou hrazeny ze SRPŠ.

Ing. Ludmila Bílá, učitelka a koordinátorka vánočních dílen.

Odkaz na fotografie