Jídelní lístek edookit Studijní materiály

Seznamovací kurz prvních ročníků

Ve dnech 17. a 18. září 2018 žáci prvních ročníků SŠŘS Moravské Budějovice odjeli na adaptační kurz do Dětského tábora Biskupice u Hrotovic. Po dlouhých letech se organizační tým rozhodl pro seznamovací kurz přes noc. S Dětským táborem Biskupice měla škola již zkušenosti, a tak volba místa byla jednoznačná – krásné údolí říčky Rokytné, dobré jídlo, ubytování a dostupná vzdálenost.

Celkem se na podzimní dobrodružství vydalo 82 žáků a 15 učitelů, včetně školní psycholožky. Ubytovaní byli všichni v chatkách, v jedné části tábora, nedaleko velkého ohniště, u kterého se v pondělí večer, opékaly špekáčky a zakončoval první seznamovací den. 

Oba dny se žáci a učitelé zúčastňovali různých činností, které byly zaměřeny na seznámení se mezi sebou, s třídním učitelem a učitelem odborného výcviku. Mezi další aktivity patřily kontaktní hry, povídání se školní psycholožkou,  sport - fotbal, jóga, lakros. Jenom se nesportovalo, ale také přemýšlelo, vymýšlely se a řešily hádanky a hlavolamy. Činnost s názvem „Šrouby a matice“ byla zaměřena na manuální schopnosti žáků prvních ročníků.

Dva adaptační dny proběhly v přátelské atmosféře, bez úrazů, nemocí a s úsměvy na rtech, které podpořilo výborné jídlo a nádherné počasí.

Velké poděkování patří DT Biskupice, který svým zázemím, vstřícným přístupem a chutnou kuchyní přispěl k bezproblémovému průběhu kurzu.

Žáci příjemně překvapili učitele svým chováním, šikovností a celkovou pohodou. Pokud v tomto duchu bude pokračovat i další jejich působení na škole, čeká je i učitele, úspěšný školní rok, do kterého všichni vykročili správnou adaptační nohou.

Ing. Marta Bauerová, člen organizačního týmu, doprovod