Jídelní lístek ISAS Studijní materiály

Úspěch žáků oboru Mechanik seřizovač

Ve dnech 13. – 14. 2. 2018 se konalo krajské kolo soutěže ŘEMESLO VYSOČINY 2018 pro obor Mechanik seřizovač. Jako v předchozích letech byla pořádající školou Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou. Tohoto soutěžního klání se zúčastnili také žáci naší školy David Lukš (MS4) a Marek Jakub (MS3).

Soutěž byla složena z části programové, kde soutěžící programovali součást, za pomoci řídícího systému Sinumerik 840D nebo Heidenhain iTNC 530. Dále z části praktické, kde soutěžící měřili obrobky, poslední částí byla teoretická, která proběhla písemnou formou.

Soutěžilo 16 studentů, kteří zastupovali 8 škol. Naši žáci se umístili na krásném 3. místě jako dvojice. Přední místa v části soutěže pro jednotlivce ovládli žáci pořadatelské školy, přesto se naši borci umístili na krásném 5. místě (D. Lukš) a 6. místě (M. Jakub). Soutěž je pořádána jako krajské kolo soutěží zručnosti KOVO JUNIOR 2018 v rámci celostátní přehlídky ČESKÉ RUČIČKY.

David Lukš (MS4), Bc. Milan Chvátal (učitel OV), Marek Jakub (MS3)