Jídelní lístek edookit

Postav si svoje auto - Kaipan

Do projektu "Postav si svoje auto" se zapojil konstrukční tým studentů Střední školy řemesel a služeb Moravské Budějovice. Sestavení správného týmu nadšenců z řad pedagogů a žáků, hodiny práce, kvalitní odborné zázemí, fantazie a kreativita realizačního týmu rovná se recept na úspěch v projektu Kaipan.

Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice je jednou ze sedmi středních škol Kraje Vysočina, která se zapojila do projektu „Postav si svoje auto“. Tento projekt vznikl na podporu technického vzdělávání Kraje Vysočina. Vedení střední školy, společně se zřizovatelem, pořídilo stavebnicový sportovní vůz značky KAIPAN 16. 

Během několikaměsíčního snažení se týmu žáků pod odborným vedením hlavního konstruktéra a učitele odborného výcviku Milana Chvátala podařilo sestavit z jednotlivých dílů plně funkční sportovní vůz. Auto se pyšní barvou slunce, která je symbolickou barvou Střední školy řemesel a služeb Moravské Budějovice. 

Stavbou vozu práce konstrukčních i podpůrných týmů nekončí. Na konci června byla na autodromu ve Vysokém Mýtě pro všech sedm dvanáctičlenných týmů připravena celokrajská soutěž. Ve čtyřech disciplínách se hodnotila práce designérů, řemeslná zručnost konstruktérů, šikovnost řidičů při průjezdu překážkovou dráhou a také prezentace jednotlivých týmů. Se sportovním vozem Kaipan jsme se zúčastnili s ostatními školami několika spanilých jízd, včetně zahraniční cesty do Nitry po vlastní ose, kterou zvládli odřídit pod dohledem instruktorů naši žáci z konstrukčního týmu. Nadále vozidlo Kaipan představujeme základním školám v regionu i na dalších akcích podporující vzdělání a prezentaci školy.

V současné době probíhá stavba druhého sportovního vozu Kaipan 14, na které se podílí opět žáci naší školy.